(c) On'wijs 2003

Bronnen     Handleiding

 Geraadpleegde bronnen:
1. De Ramp, een reconstructie Kees Slager
2. De Ramp Nationale uitgave
3. Gebroken dijken Wetenschappelijk Genootschap
Goeree-Overflakkee
4. Gekwelde grond Stichting Nieuw Schouwen
5. De dijken Max Dendermonde en Ir. H. A. M. C. Dibbits
6. Goeree-Overflakkee 1940-1995 Ing. A. D. Smits en ing. H. Stuurman
7. Het water tot de lippen Max Dendermonde
8. Het water en de herinnering Selma Leydesdorff
9. Verslag over de stormvloed 1953 Rijkswaterstaat
10. De Deltawerken Hilde de Haan en Ids Postma
11. De Deltawerken Voorlichting V&W en Waterland Neeltje Jans
12. Nederland en de zee Koen Aartsma
13. De Deltawerken Rijkswaterstaat
14. De kroon op het deltaplan Rinus Antonisse
15. De dagen onzer jaren Een kroniek in foto's en tekst
16. Verdrinkend land J. Boomsma en J. Verseput
17. Toen 't schuimend zeenat hevig bruiste Rik Valkenburg 2 delen
18. In 't woedend golfgeklots Rik Valkenburg 2 delen
19. Een dubbeltje op z'n kant Verslag gebeurtenissen Schielandse dijk
20. Zeeuwen tegen het water Provincie Zeeland
21. Echo's van het water J. Kuipers
22. KNMI
23. Diverse dag en streekbladen (1953 e.v.)
24. De Spiegel en andere weekbladen (id.)
Websites
www.westerscheldetunnel.nl
www.zeeuwsarchief.nl/strijdtegenhetwater
http://library.thinkquest.org/19846/data/ne/neintro.htm
www.knmi.nl/voorl/nader/watersnoodramp1953.htm
Fotografie (eigen foto's)
Piet Diepenhorst en Alex van Dal
Deze cd kon gemaakt worden dankzij de vriendelijke medewerking van de volgende personen en instanties::
1. Streekmuseum De Meestoof Sint Annaland
2. Museum watersnood 1953 Ouwerkerk
3. Streekmuseum Sommelsdijk Sommelsdijk
4. Archief  Gemeente Middelharnis Middelharnis
5. Archief Gemeente Goedereede Goedereede
6. Archief Gemeente Oostflakkee Oude-Tonge
7. Archief Gemeente Zierikzee Zierikzee
8. Archief Gemeente Kortgene Kortgene
9. Archief Gemeente Goes Goes
10. Waterland Neeltje Jans Burgh-Haamstede
11. Archief  West Brabant Zevenbergen
12. Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg Den Briel
13. Archief Waterschap Middelharnis Middelharnis
14. Dhr. J. Schouwerburg van de Historische vereniging "De Biesband" 's Gravendeel
15. Rijkswaterstaat
16. Fam. J. Kik   Nieuwerkerk
17. Hans Wandel Nieuwerkerk
18. Jan Stolk Nieuwerkerk
19. Jan Kempeneers Sint Philipsland
20. Flip de Rijke Stavenisse
21. Fam. J. J. Terhoeve Oude-Tonge
22. Dhr. en mevr. J.  de Vos  Oude-Tonge
23. Dhr. Kreeft Oude-Tonge
24. Frank de Brouwer Oude-Tonge
25. Dhr. G. Krouwer                            Oude-Tonge
26. Dhr. B. Wesdijk Middelharnis
27. Dhr. J. P. de Wilde Middelharnis
28. Mevr. Hokke Ooltgensplaat
29. De familie Koningswoud Stad aan 't Haringvliet
30. Ds. H. A. Samsom Stad aan 't Haringvliet
31. Dhr. G. van Rossum Stad aan 't Haringvliet
32. Dhr. L. van den Ouden Stad aan 't Haringvliet
33. M. Maliepaard Stad aan 't Haringvliet
34. Dhr. M.Bakelaar  Den Bommel
35. Dhr. Joh. Looij  Herkingen
36. Dhr. A. L. Holleman  Papendrecht
37. Dhr. A. Breur Dirksland
38. Dhr. A. Visser Herkingen
39. Cees de Vos Delta Video Produkties Stad aan 't Haringvliet 
40. Ferdy Smits Flakkeenet Middelharnis